Rugbymania Romānia

Siteuri rugby, Stiri din rugby pe net

« Older   Newer »
  Share  
LLDS
view post Posted on 31/1/2013, 10:29




Avand in vedere ca toti suntem pasionati de rugby, deduc ca majoritatea se intereseaza si de ce se intampla in acest sport in lume, nu doar in RM. Am deschis acest topic ca sa impartasim siteurile de pe care ne informam, si astfel sa difuzam informatia ;) .


- pentru stiri din rugbyul romanesc : www.rugby.ro - problema e ca siteul are putine stiri, updateuri tarzii, asa ca nu ofera intotdeauna o informatie completa si rapida.

- pentru stiri din rugbyul international : siteu-ul L'Equipe ( www.lequipe.fr ), sectiunea rugby ( www.lequipe.fr/Rugby/ ). Fiind una dintre cele mai importante si profesioniste publicatii sportive din Europa, trateaza destul de generos acest sport, precum si multe altele. Site-ul e in franceza.

- tot pentru stiri internationale exista www.rugbyrama.fr/ , siteul reviste Midi Olympique, jurnal sportiv saptamanal (si de traditie) dedicat exclusiv sportului cu balonul oval. Si acesta e in franceza.

Daca stiti alte siteuri, nu ezitati sa le impartasiti :) .
 
Top
mschumacher
view post Posted on 1/2/2013, 19:35




RugbyRO Mai este si asta. Dar in ultima vreme a decazut :(
 
Top
LLDS
view post Posted on 1/2/2013, 20:56




L-am trecut Shumi, era chiar primul :P .
 
Top
mschumacher
view post Posted on 2/2/2013, 10:24




QUOTE (LLDS @ 1/2/2013, 21:56) 
L-am trecut Shumi, era chiar primul :P .

:lolz:

Ich bin blind.

Si cu ochelari si nu-l vazusem.

Apropo, 6 N va fi tot pe dolce?
 
Top
LLDS
view post Posted on 2/2/2013, 10:29




Nu stiu, eu sunt acum in Maroc, serviciile de net de aici nu sunt geniale, nu stiu cum o sa-l vad :| . Poate o sa dea meciurile Frantei pe TV 5, ca pe asta il am in grila TV.
 
Top
mschumacher
icon9  view post Posted on 2/2/2013, 16:39




QUOTE (LLDS @ 2/2/2013, 11:29) 
Nu stiu, eu sunt acum in Maroc, serviciile de net de aici nu sunt geniale, nu stiu cum o sa-l vad :| . Poate o sa dea meciurile Frantei pe TV 5, ca pe asta il am in grila TV.

:unsure: Ce cauti bre in Maroc? :woot:
 
Top
LLDS
view post Posted on 3/2/2013, 14:15




Un stagiu de cercetare de jumatate de an :) .
 
Top
mschumacher
view post Posted on 3/2/2013, 15:36




FIRA AER aici puteti vedea CEN. Se actualizeaza destul de greu si site-ul asta.
 
Top
LLDS
view post Posted on 3/2/2013, 18:00




Am intrat pe el, insa lipsa de detalii e deranjanta. Am sa caut ceva bun si daca gasesc, postez aici ;) .
 
Top
LLDS
view post Posted on 4/2/2013, 11:56




Am gasit doua siteuri interesante :
www.rugbyrugby.com/ - cu o interfata nu prea demna de 2013, dar totusi decenta, cu stiri la zi, insa din principalele campionate doar.

www.planetrugby.com/ - un site mai atragator decat primul, pare mult mai cuprinzator, cu o clasificare a stirilor pe competite si pe tara, cu un live, care presupun ca e live text. Din pacate nu trateaza si ECN, ci se concentreaza pe principalele competitii.
 
Top
Rarau
view post Posted on 12/2/2013, 20:36




QUOTE (LLDS @ 3/2/2013, 14:15) 
Un stagiu de cercetare de jumatate de an :) .

ai plecat din Romania sau din Franta?

ce studiezi? cultura lor, femeile ?? (nu vorbesc la misto) , parca terminasei geografia la Iasi
 
Top
LLDS
view post Posted on 12/2/2013, 22:13




Am terminat doctoratul, in cotutela (Romania/Franta, asa ca am fost cand in tara, cand in Franta timp de 3 ani - de fapt, cam de vreo 6 ani ma misc astfel). Acum fac un stagiu postdoctoral pe turismul din Tamuda Bay, o zona litorala la Marea Mediterana. Asadar stagiul e pe geografia turismului in regiunea Tanger-Tetouan (nordul Marocului, cu iesire la Oceanul Atlantic si la Marea Mediterana).
 
Top
mschumacher
view post Posted on 13/2/2013, 10:24




QUOTE (LLDS @ 12/2/2013, 23:13) 
Am terminat doctoratul, in cotutela (Romania/Franta, asa ca am fost cand in tara, cand in Franta timp de 3 ani - de fapt, cam de vreo 6 ani ma misc astfel). Acum fac un stagiu postdoctoral pe turismul din Tamuda Bay, o zona litorala la Marea Mediterana. Asadar stagiul e pe geografia turismului in regiunea Tanger-Tetouan (nordul Marocului, cu iesire la Oceanul Atlantic si la Marea Mediterana).

Pfuayyy ... dottore, ce serviciu greu ai! Faci baie cand in Ocean, cand in Mediterana. :lol:

P.S. Auzi la Rarau, studiezi femeile :lolz:
 
Top
LLDS
view post Posted on 16/2/2013, 17:16




Baie nu fac deocamdata fiindca apa e rece. Dar ma duc in fiecare zi pana la mare. Sper sa ma duc pana la Casablanca, Rabat, Fes si Marrakech in urmatoarele saptamani. E putin mai greu decat pare. Si nu ma refer la diferentele culturale, dar chiar si obiectivele stagiului, care trebuie atinse cat mai repede, necesita multa bataie de cap.
 
Top
fanrugbi
view post Posted on 1/6/2014, 10:18




Forum pentru fanii rugby-ului: PlanetaOvala.ro/forum
Stiri despre rugby: PlanetaOvala.ro
 
Top
14 replies since 31/1/2013, 10:29   104 views
  Share